Dary bylo možné nosit dobrovolníkům z jihlavské charity do supermarketu Lidl na Okružní ulici. „Darované potraviny a drogerie budou rozděleny lidem, kteří se ocitli v nouzi, třeba i vlivem současné pandemii Covid-19 a pomůžou jim uspokojit jejich základní potřeby,“ sdělila koordinátorka sbírky Ida Mitisková Kopalová. Její obava, že lidé nebudou tolik přispívat, se nevyplnila – výsledek byl o 26 kilogramů lepší než na jaře.

Ilustrační foto.
Drogový dealer pozitivní na koronavirus, jezdil za klienty po Jihlavě taxíkem

Podle charity bylo tentokrát zajímavé, že se do potravinové pomoci vedle tradičních žen středního věku a seniorů zapojili i mladí lidé a zejména muži. Nebytná pak byla pomoc dobrovolníků.

„U této sbírky jsem pomáhal poprvé. Překvapilo mě, že přišlo tolik lidí a cítil jsem velmi srdečnou atmosféru. Klobouk dolů například před paní, která přišla nakoupit pro potřebné nákup za tisíc korun,“ svěřil se se svými dojmy Ondřej Váňa, pomáhající dobrovolník.

Někteří lidé přišli nakupovat jen pro druhé, sami nic nepotřebovali. „Jednotlivci nebo i rodiny předali své nákupní vozíky, které obsahovaly výhradně zboží uvedené na letáčcích Sbírky potravin,“ sdělil mluvčí jihlavské charity Marek Mašát a vyjmenoval, že mezi darovaným zbožím nechyběly konzervy, těstoviny, mouky, oleje nebo toaletní papíry a další hygienické potřeby. „Jeden muž věnoval dokonce i dvě plechovky piva,“ pousmál se Mašát a dodal, že sbírka pokračuje ještě online formou do 30. listopadu přes Košík, Rohlík a Tesco online nákupy.