Na místě by podle plánu měly do konce roku 2013 vyrůst byty, domov pro seniory, lékařský dům, školicí středisko, hotel, školka, garáže, bazén, park a další.

Rekonstrukce objektu z předminulého století bude rozdělena do dvou etap. Jako první začne na místě v rámci projektu Jihlavské Terasy vznikat lékařský dům. Do konce roku 2011 počítá investorská firma Corbada s třiceti ordinacemi lékařů.

„Momentálně probíhá výběr dodavatele akce,“ řekl zástupce investora Radek Vávra.Poté by měla následovat stavba domova pro seniory – Stříbrné Terasy, s kapacitou 75 lůžek.

Senioři se přistěhují ze Ždírce

Čtyřicet míst by po otevření domu pro seniory měli na dva roky obsadit klienti domova pro seniory ve Ždírci. „Ten se totiž bude rekonstruovat,“ upřesnila vedoucí odboru sociálních věcí krajského úřadu Věra Švarcová.

Přesunout by se měla i část zaměstnanců žďíreckého domova. Zbytek seniorů by se měl přestěhovat do Havlíčkova Brodu do areálu bývalé chirurgie.

Po uplynutí doby by pak klienti i zaměstnanci dostali na výběr, jestli se chtějí vrátit zpět do Ždírce.

„Tento přístup se mi líbí. Oceňuji, že se seniory budou moci přejít i zaměstnanci. Pro staré lidi nebude takovým problémem zvyknout si na nové prostory, když kolem sebe budou mít známé tváře,“ řekl během včerejší návštěvy areálu ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka.

Celkové náklady na rekonstrukci areálu po firmě Tesla se vyšplhají na 107 milionů korun. Necelých sedmdesát milionů korun bude státní dotace. Zbytek peněz investuje prostřednictvím své společnosti Stříbrné Terasy vlastník areálu.