Tradiční akce se i letos uskuteční v Den zdraví, který je v pondělí osmého dubna. Mluvčí nemocnice Monika Zachrlová upozorňuje, že preventivní prohlídky mohou zachránit život. „Chodit k lékaři na preventivní prohlídky rozhodně není zbytečné, a to by si lidé měli uvědomit,“ dodala náměstkyně ošetřovatelské péče jihlavské nemocnice Jarmila Cmuntová.

Stánky Dne zdraví budou od devíti ráno do dvou hodin odpoledne umístěny v modré chodbě, která spojuje interní a diagnostický pavilon nemocnice. Zdravotničtí pracovníci tam mimo jiné budou kuřákům měřit oxid uhličitý v plicích a následně nabízet pomoc Poradny pro odvykání kouření.

Kromě toho epidemiologická sestra ukáže, jak si správně umýt a vydezinfikovat ruce a vysvětlí, proč je správné mytí rukou důležité. Měřit se bude také hodnota glykémie nebo výše cholesterolu, nutriční terapeuti poradí ohledně výživy.

V Den zdraví bude k dispozici také mamografické vyšetření bez žádanky a zdarma, stejně jako všechny další úkony. Letos nově dostane veřejnosti také informace k očkování proti klíšťové encefalitidě.