Část dovolené v roce 2020 strávil prezident Miloš Zeman i na Vysočině, v Novém Veselí. „Plavil se po rybníku ve člunu a byl se také podívat k prameni Oslavy,“ potvrdil starosta městyse Zdeněk Křivánek.

Miloš Zeman si užíval dovolenou na Vysočině.
Na člun a k pramenu Oslavy. Prezident Zeman si užil dovolenou na Vysočině

Před třemi a půl lety navštívil Miloš Zeman i Vladislav. S místními se bavil například i o korupci ve fotbale. „Na rozhodčí si stěžují v každé zemi,“ snaží se z otázky vybruslit prezident. Jeden z mužů se ale nevzdává. Ví prý o jedné africké zemi, kde prezident nechal nekvalitní rozhodčí pozavírat. „Dovedu si představit variantu, zápas zopakovat a rozhodčího sníst,“ zavtipkoval prezident.

Návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana ve Vladislavi na Třebíčsku.
Už je vidět! Tamhle v tom autě sedí! Vladislav vítala Miloše Zemana

Poděkování od svých příznivců, ale i vystavení dvou červených karet. Toho se v roce 2017 dočkal prezident republiky Miloš Zeman na své oficiální návštěvě Třeště.

První den návštěvy prezidenta republiky v Kraji Vysočina. Setkání s občany Třeště
Zemanovi v Třešti odpůrci vystavili dvě červené karty. Ty jim zmokly

Na krajský úřad do Jihlavy dorazily pověstné červené trenýrky. Ty, které někdo namaloval v roce 2017 na chodník podél krajského úřadu, jsou spíše růžové. Nicméně souvisí s návštěvou prezidenta Zemana na Vysočině.

Podél krajského úřadu v Jihlavě se objevily přes noc trenýrky, které odkazují na návštěvu hlavy státu v Kraji Vysočina.
OBRAZEM: Zemana vítají na krajském úřadě trenýrky

Prezident Miloš Zeman se ke konci své pětidenní dovolené před šesti lety v Novém Veselí na Žďársku sešel se známými. Poseděl s nimi po dnešním pochodu k prameni řeky Oslavy, na jehož vzniku se před deseti lety jako novoveselský chalupář podílel.

Prezident Miloš Zeman (vzadu vpravo) se v rámci své dovolené v Novém Veselí na Žďársku vydal 6. července na pochod k prameni řeky Oslavy, který je letos poprvé nazýván Memoriálem Miroslava Zity, jenž byl dlouholetým Zemanovým přítelem.
Zeman se v závěru dovolené v Novém Veselí sešel se sousedy

Bylo dvacet minut před polednem a prezident Miloš Zeman právě přijížděl na náměstí v Havlíčkově Brodě, kde završil svoji třídenní návštěvu Vysočiny. Na náměstí ho vítala tisícovka lidí a několik červených karet. Nejviditelnější byla žena, která stála hned u pódia a hlasitě vykřikovala.

 „Stydím se za svého prezidenta,“ křičela žena stojící hned pod pódiem s červenou kartou. Z druhé řady se na ni vrhl starší pán s holí, který jí kartu chtěl vytrhnout. S ženou se chvíli pral a držel ji pod krkem.
„Hanba, ostuda," křičela žena s červenou kartou na Zemana

Prezident Miloš Zeman navštívil firmu Jihlavan airplanes a pozdravil také sousedy v Novém Veselí na Žďársku, kde má chalupu. Zemanova manželka Ivana navštívila ženskou věznici ve Světlé nad Sázavou a čokoládovnu ve Vyskytné.

Prezident Miloš Zeman si vyzkoušel trenažér v Jihlavan airplanes.
Online: Prezident Zeman si na Vysočině zalétal v simulátoru

Prezident Miloš Zeman zahájil program v Třebíči návštěvou radnice a setkáním s představiteli města. A hned po přivítání se musel omlouvat. „Doufám, že přes ubrus nikdo neprohlédne. Kdyby ano, viděl by špinavé boty, protože jsem před půl hodinou sázel ve Velké Bíteši lípu, což vyžaduje jistou námahu a vždycky vám kus hlíny na botách zůstane," řekl.

Prezident Zeman na Karlově náměstí v Třebíči.
Zeman přijel do Třebíče se špinavými botami