Hotové jsou veškeré vyklízecí a demoliční práce. "Stav budovy nebyl zrovna dobrý a postupně se ukázala další problematická místa. To se týká zejména podlah a trámových stropů, které byly na některých místech poškozeny požáry. Bylo třeba řešit i část krovu a celkovou statiku objektu," sdělil starosta Roman Fabeš.

V patře a podkroví se nyní rýsuje nová podoba sálu, zkušeben a dalších prostor pro činnost zájmových kroužků. Dělníci pracují na nové podobě schodiště a bezbariérovém přístupu. Ve sklepních místnostech, které bylo potřeba vyčistit a vyklidit, vzniká místo pro stálou historickou expozici i pro různé výstavy.

Rodinný zookoutek v Nové Říši.
Děti se budou starat o zvířátka

"Podařilo se také obnovit propojení chodeb pod náměstím, což by mohlo zatraktivnit stávající expozici Telčského podzemí. U ní vymýšlíme úplně nové pojetí, aby byla aktuální. Novinky se turisté dočkají nejspíše v příštím roce," popsal další plány Fabeš.

Náklady celé akce se pohybují kolem 31,3 milionů korun. Od října se do domu dětí vrátí klasický provoz. Úředníci už připravují výběrové řízení na rekonstrukci radnice, která bude následovat po DDM. Nový vzhled dostanou dvě dolní patra a sklep. Úředníci najdou přechodně zázemí v Hasičském domě na náměstí a v budově Na Sádkách, kterou radnice koupila od rybářů.