Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Při rekonstrukci ulice budou místní jezdit kolem zámku

Třešť – Za necelý měsíc začne v šestitisícové Třešti největší letošní investiční akce. Bude se opravovat zhruba kilometrový úsek Fritzovy ulice, která je výpadovkou na Stonařov.

10.3.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/archiv

Akce vyjde na necelých
40 milionů korun, finančně se na ní bude podílet nejen měs-
to Třešť, ale také Kraj Vysoči-
na.

Začátek oprav je naplánovaný na 4. dubna, ještě předtím se chce ale starosta setkat s lidmi, kteří v této a přilehlých ulicích žijí, aby je seznámil s nutnými omezeními po dobu stavebních prací. „Předpokládám, že schůzku s občany v místním kině naplánujeme v týdnu po Velikonocích. Představíme jim projekt. Zřejmě se budou zajímat hlavně 
o to, jak se budou dostávat ke svým domovům," popsal kroky před začátkem prací starosta Třeště Vladislav Hynk.

Po dobu prací, které mají trvat od dubna do října letošního roku, totiž bude celá ulice pro automobilovou dopravu uzavřená. Lidé se proto musí připravit na omezení.

„Rekonstrukci vnímám jako velmi potřebnou. Na první pohled se zdá, že ulice opra-
vu nepotřebuje a je v dobrém stavu. Za uplynulý rok jsem ale zaznamenala tři havárie vodovodního potrubí," uvedla Jana Kodysová, která ve Fritzově ulici bydlí už více než dva roky a od počátku o plánované celkové rekonstrukci ví.

Nejvíce lidi z ulice zajímá, jak se zde budou moci pohybovat autem. „Vzhledem k tomu, že se do zaměstnání nedostanou jinak než autem, tak to problém bude. Stejně tak je na tom i manžel. Ale jak velký problém to bude, to ukáže čas a nadcházející setkání se stavební firmou, která by nás měla seznámit s postupem prací," uvedla obyvatelka ulice.

Hynek Novotný, jenž žije ve Vozábově ulici, která s Fritzovou sousedí, počítá s tím, že využije účelovou trasu kolem zahrádkářské kolonie za hřbitovem, která navazuje na dříve opravovanou Partlicovu ulici. „Jen doufáme, že tato cesta bude trochu poopravena, protože při horších přírodních podmínkách není je-jí sjízdnost úplně optimální," uvedl Novotný s tím, že opravu Fritzovy ulice rovněž vnímá jako potřebnou.

Oficiální objízdnou trasu 
po dobu oprav město plánuje kolem třešťského zámku. Pro obyvatele Fritzovy ulice a přilehlých ulic bude zřízena cesta kolem zámecké zahrady
z ulice V Kaštanech. „Lidé si budou žádat na městském úřa-du o povolenku k vjezdu," popsal starosta Hynk.

Město se nyní chystá, že cestu kolem zámecké zahrady zpevní, aby po ní auta mohla jezdit.

„Uvědomujeme si, že následující měsíce budou pro obyvatele této části města náročnější. Chtěl bych proto, aby po celou dobu rekonstrukce byla Partlicova ulice obousměrná, neboť to dopravu některým ulehčí," doplnil další dopraví úpravu starosta Třeště.

A co všechno se bude v ulici, která je hlavním tahem na Stonařov, dělat? Zakázku na realizaci rekonstrukce vyhrála firma POOR, která by měla do podzimu opravit chodníky, vodovod, veřejné osvětlení a kanalizaci, která bude oddělena na splaškovou a dešťovou.

Budou se pokládat HDPE trubky pro optickou síť. Podél silnice u zámeckého parku vzniknou nová parkovací stání a bude upraveno malé náměstíčko v horní části ulice. V závěru rekonstrukce přijde na řadu investice Kraje Vysočina, kraj nechá v ulici položit nový asfaltový povrch. Podílet se bude rovněž firma E.on, která v horní části ulice položí nové elektrické rozvody.

Celkem bude rekonstrukce stát 38,4 milionu korun. Město Třešť se na projektu podílí částkou ve výši kolem 20 milionů korun bez DPH. Kraj Vysočina vynaloží zbylou investici. „Kraj Vysočina bude realizovat pokládku nových konstrukčních vrstev vozovky, které budou provedeny po realizaci investice pro město," uvedla tisková mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Město si podalo dvě žádosti o dotaci na opravy. Zda dopadnou, zatím není jisté. O dotaci ve výši 3,5 milionu korun požádalo město Kraj Vysočina. Kraj by měl přispět na opravu vodovodů a kanalizace. O výsledku ještě není rozhodnuto, ale komise žádost doporučila. „Návrh na poskytnutí dotací podle Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací
na infrastrukturu vodovodů 
a kanalizací č. 20/14 předkládáme na zasedání rady kraje dne 15. března 2016 a následně na zasedání zastupitelstva kraje dne 29. března 2016. Žádost města Třeště je mezi žádostmi doporučenými k podpoře hodnotícím výborem," uvedla Svatošová. Třešť má tedy velkou šanci na dotaci dosáhnout.

Další žádost o dotaci podalo město na Státní fond dopravní infrastruktury. Od nich město žádá dva miliony korun na příspěvek na opravu chodníků. Z městského rozpočtu na rekonstrukci město uvolní 2,5 milionu korun. Zbývající náklady pokryje úvěr, který si město bude muset vzít.

Pokud nenastanou komplikace, práce budou dokončeny na konci října. Do tohoto termínu bude opravena část od spodní křižovatky u bývalého pivovaru a farního kostela směrem na Stonařov. Rekonstrukce počítá s uličkami po pravé straně v horní části ulice, naopak uličky v levé části na samém konci Třeště přijdou na řadu v příštím roce.

Autor: Jana Kodysová

10.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Žáci 1.B Základní a mateřské školy v Dolních Bojanovicích s paní učitelkou Ludmilou Kiedroňovou.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ T. G. Masaryka v Jihlavě

Sexuolog Petr Weiss dostal u soudu dva a půl roku s podmínkou

Vysočina – Vinen dle obžaloby a trest na dva a půl roku podmínkou na tři roky. Tak zněl dnešní rozsudek nad známým pražským sexuologem Petrem Weissem. Zároveň dostal zákaz řízení na dva roky.

Chtěla mít něco jiného než ostatní, tak si to sama vyrobila

Jihlava – Miniaturní zmrzliny, lízátka, spinnery, Mimoně, nanuky, zvířátka, macronky, linecké cukroví, perníčky, miminka nebo prášky na bolest hlavy. Vlastně na cokoli si vzpomenete. To všechno dokážou vyrobit šikovné ruce Lenky Brabcové z Jihlavy.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Od té doby, co se fotbalisté Okříšek vyhoupli do čela tabulky, nevyhráli. Po porážce do Pelhřimova a remíze ve Velkém Meziříčí přišla v 11. kole krajského přeboru domácí porážka od Bystřice.

Lékaři protestují. Uzavřeli své ordinace

Jihlavsko – K dnešnímu celostátnímu protestu praktickcých lékařů se připojí také doktoři na Jihlavsku. I jim vadí podfinancování provozu ordinací a rostoucí administrativa. Navíc od ledna příštího roku budou muset začít vystavovat recepty elektronicky a od března se budou muset zapojit do systému EET.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení