Opozice si během zastupitelstva stěžovala, že jim vedení města nechce dávat informace. Pak tuto možnost měli a stejně jich podle vyjádření primátorky Karolíny Koubové dvě třetiny odešly domů. „Ti největší křiklouni zmizeli v okamžiku, kdy se vypnuly kamery a odešli novináři,“ prozradila. Primátorka je navíc přesvědčena, že opoziční zastupitelé požadované informace v době zahájení semináře už měli.

Přesto za zavřenými dveřmi odpovídali zástupci vedení města dotazy opozice. „Neveřejné jednání nám umožnilo si vše vyříkat na rovinu a bez anonymizování jednotlivých aktérů. Mám z toho dobrý pocit, sami opoziční zastupitelé pokládali konstruktivní dotazy a celou věc jsme si vyjasnili,“ zhodnotila schůzku primátorka.

Jiného názoru je lídr hnutí ANO Radek Popelka. „Jediným přínosem je další verze důvodu výměny právního zastoupení,“ uvedl s tím, že podle náměstka Petra Laštovičky se advokát Miroslav Šianský nevhodně vyjádřil o některých členech vedení města a úřadu a také se zmínil o svém záměru dále působit jako samostatný advokát.

Na základě těchto podnětů pak náměstek sáhl po advokátní kanceláři, kterou mu prý doporučili známí a se kterou si i primátorka lidsky rozumí. Byla to advokátní kancelář Bánský, jejíž zástupci se v pondělí představili zastupitelům.