O potřebě zásadních investic do zchátralého sportoviště, kde sídlí legendární hokejový klub Dukla Jihlava, se ve městě diskutuje léta, radnice dlouho uvažovala o jeho rekonstrukci. Nyní její vedení navrhlo starý stadion v centru zbourat a na jeho místě postavit nový. Příprava soutěže
o návrh projektové dokumentace k novostavbě ale po přibližně dvouhodinové diskusi nebyla schválena o jeden hlas. Návrh podpořilo jen osmnáct jihlavských zastupitelů.

„To znamená, že soutěž nebude vyhlášena, můžeme se k tomu vrátit nejdříve v červnu," řekl primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD) po večerním hlasování. V debatě pak dodal, že by stavba nového stadionu měla stát kolem 600 milionů korun a že by si ji město mohlo dovolit. Připravených na ni má 130 milionů korun, podporu má prý slíbenou i od kraje. „Zbývající peníze by si bez ohrožení městského hospodaření bylo možné půjčit," řekl primátor.

Plánovaná rekonstrukce se například nelíbila ani koaličním zastupitelům z Fora Jihlava. Neodhlasovala ji Karolína Koubová. „My se tady rozhodujeme o investici za miliardu a nemáme vůbec žádný plán toho, jak to bude dál fungovat. Neznáme provozní náklady a tak dále. Mrzí mě, že jsme postaveni před to, že musíme rychle schválit architektonickou soutěž a rychle jednat," vyjádřila se Koubová.

„Současný provoz stojí od 11 do 13 milionů, předpokládám, že nový stadion bude mít provozní náklady podstatně nižší, a to díky novým technologiím," oponoval primátor.

Horácký zimní stadion byl otevřen v roce 1956, zastřešení získal v 60. letech. „Stadion je v katastrofálním stavu, z roku na rok máme co dělat, abychom ho udrželi v provozu," uvedl Bedřich Ščerban, jednatel HC Dukla. Problémy jsou podle něj se střechou stadionu, ale také s jeho technologiemi, zařízením a kabinami. „Co mi vadí, je to, že osm let kolem toho chodíme, probírají se varianty a stále se nic neděje," řekl. Petici za rekonstrukci Horáckého zimního stadionu na internetu k dnešnímu dnu podpořilo 1 100 fanoušků hokejového klubu.

Opoziční zastupitelé na zasedání připomínali to, že radnice doposud plánovala jen varianty týkající se rekonstrukce zimního stadionu. Podle některých z nich by bylo lepší postavit nový stadion na nějaké volné ploše na okraji města.