„Šátky tam po celý den 29. listopadu prodávaly sestřičky z onkologického oddělení. Kromě šátků si lidé na místě mohli koupit i hrníčky. Podepsali a věnovali je Karel Gott, Aneta Langerová, Michal David a další osobnosti,“ informovala tisková mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

Sestřičky prodanými šátky vydělaly pro onkologické oddělení necelých 22 tisíc korun. „Vedení nákupního centra City Park se rozhodlo podpořit akci dalšími třiceti tisíci, které přidalo k výtěžku. Peníze se použijí na nákup pomůcek pro pacienty onkologického oddělení,“ dodala Zachrlová.

Šátky mohli lidé nosit zhruba dva měsíce před začátkem veletrhu na sběrné místo v jihlavské nemocnici na informační centrum a do nákupního centra City Park do obchodu Marks and Spencer.

Byl to už třetí ročník

„Sešly se stovky kousků, které doplnily šátky známých osobností. Svůj šátek věnovaly zpěvačky Naďa Urbánková, herci Horáckého divadla, nebo moderátor Jan Pokorný,“ uvedla příklady Zachrlová.

Sestřičky z onkologického oddělení šátky na konci listopadu prodávaly ve svém volném čase. „Za to jim patří velké poděkování, ale i všem, kteří šátky darovali a také koupili,“ zdůraznila Zachrlová.

Šátkový veletrh se v jihlavské nákupní zóně City Park konal už potřetí.