Rozsudek není pravomocný. Obžalovaný Tesař se na místě odvolal. Kauzou se tak ještě bude muset zabývat Krajský soud v Brně.

„V závěrečné řeči jsem navrhoval čtyřletý trest. Odvolání ještě zvážím,“ řekl jihlavský státní zástupce Ivo Novák. Pro Tesaře by bylo odvolání žalobce nepříjemné v tom, že by mohl stále ještě dostat vyšší trest.

Tesař si pronajal hotelový pokoj v dubnu 2020 pod smyšlenou záminkou, že mu ubytování uhradí firma, která ho vyslal na služební cestu. Měsíc na hotelu stál třicet tisíc korun. Jenže po skončení pronájmu se Tesař odmítal z hotelu vystěhovat a zaplatit za něj. Tesař u soudu tvrdil, že se domníval, že hotel zaplatí jeho zaměstnavatel.

Tučná sekera

Jenže ten mu nic takového neslíbil a Tesař na zaplacení neměl, protože měl účet zablokován exekucemi. V Minulosti byl odsouzen za podvod. V červnu 2020 byl pak z hotelu vystěhován za asistence policie. Hotelu dlužil bezmála pětašedesát tisíc korun.

Letos v lednu se Tesař opil tak, že v Tyršově ulici v Jihlavě chytil do kravaty svou o jedenáct let mladší přítelkyni a vytáhl na ni nůž. Špičkou zbraně ji přitom mířil na krk a hrudník. Tesař chtěl po ženě telefon, který ji předtím daroval k narozeninám.

„Obžalovaný tvrdil, že se sice s přítelkyní podle něj takzvaně škádlili, ale nůž v žádném případě nevytáhl. Jenže svědek, který vše viděl jednoznačně potvrdil, že obžalovaný nůž, který měl za opaskem vytáhl,“ konstatoval Novák. Svědek podle žalobce neměl důvod si vymýšlet, protože šlo o osobu, která aktéry sporu neznala. Byl to právě tento svědek, který na místo přivolal policii.