Hřiště vzniklo v rámci projektu Cestou přes zahradu ke sluníčku, který zahrnuje i parkové úpravy prostranství.

Výstavba hřiště navázala na modernizaci mateřské školy školní družiny, která prošla zásadní rekonstrukcí v minulých letech. Na úpravy zahrady, která byla v katastrofálním stavu a ležela ladem, došlo až nyní. „Rozhodli jsme se celé prostranství zrekonstruovat a vybudovat zde nové hřiště s řadou herních i sportovních prvků. Věřím, že vedle předškoláků a žáků ze školní družiny jej budou hojně využívat i místní maminky s dětmi," uvedl u příležitosti nedávného otevření hřiště starosta Batelova Jiří Doležal.

Dětské hřiště disponuje bezpečným umělým povrchem z polyuretanu a poskytuje podmínky pro řadu míčových her. Díky fotbalovým brankám, basketbalovým košům a sloupkům pro připevnění sítě si na své přijdou milovníci malé kopané, košíkové i volejbalu. „Předškoláci zase mohou skotačit na dvou pružinových houpadlech ve tvaru draka a lodě a řetězové houpačce zvané hnízdo," doplnila Jana Štefánková z oddělení vnitřních a vnějších vztahů Jaderné elektrárny Temelín, která prostřednictvím Nadace ČEZ výstavbu batelovského hřiště podpořila částkou půl milionu korun.

Dětské hřiště v Batelově patří mezi více než dvě stovky dětských a sportovních hřišť, která patří díky nadační podpoře mezi takzvaná Oranžová dětská hřiště. Zmíněná nadace do těchto hřišť investovala celkem už více než 238 milionů korun. „Města a obce neustále usilují o budování vhodných hřišť pro své malé obyvatele, a my je v tom dlouhodobě podporujeme. Batelov se tak připojí k dalším místům na Vysočině a jižní Moravě, kde již Oranžovým hřištěm disponují," doplnil Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.