Návštěvníci telčského zámku se v květnu a v červnu setkají s tím, že si je na prohlídkové trase budou předávat děti z místních základních škol. Půjde totiž o pilotní projekt takzvaného řetězového provázení, na kterém spolupracuje Národní památkový ústav (NPÚ) v Telči a památková správa v Českých Budějovicích.

Na konci projektu by měla vzniknout takzvaná kuchařka pro kastelány, kteří budou chtít na svých hradech a zámcích tento způsob provázení zavést. Kromě Telče se do projektu na Vysočině zapojil zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou, zámek v Náměšti nad Oslavou a státní hrad v Lipnici.

V praxi to bude vypadat asi tak, že se ve výkladu na jednom prohlídkovém okruhu vystřídá několik dětských průvodců. „Tato forma je dobře využitelná právě pro děti. Princip řetězového provázení není na našich památkových objektech ničím novým. Letošní zkušenosti budou ale specifické tím, že budou zdokumentovány, vyhodnoceny a zveřejněny," přiblížila projekt Ilona Ampapová z NPÚ.

Způsob provázení bude uzpůsoben probírané látce ve škole a samotnému provádění bude předbíhat několik seminářů a přednášek. Na nich se budou upravovat texty, děti se setkají s kastelánem, který je seznámí se zámkem a prozradí jim i zajímavosti o dané památce. „Kastelán prozradí, co je třeba udělat, než se dveře zámku otevřou, a seznámí průvodce se životem na zámku," poznamenala Ampapová.

Metodika za rok

„Je to smysluplná věc, děti se seznámí s historií města, naučí se vystupovat na veřejnosti a některé to může oslovit a na zámku budou moci v budoucnu pracovat jako průvodci," zhodnotil projekt pozitivně telčský kastelán Bohumil Norek. Ten už má s dětmi z telčských základních škol zkušenosti z minulých let.

Letos se na provázení připravují žáci Základní školy Hradecká již od října 2013 v rámci výuky povinně volitelného předmětu Mladý historik. Základní škola Masarykova zapojila do projektu dvě deváté třídy, jejich intenzivní příprava začne na konci dubna 2014. Řetězové provázení bude probíhat v renesančních sálech od 27. do 30. května, dále od 10. do 13. června a poté ještě 17. až 20. června.

Smyslem projektu je vznik pravidel a metodiky pro řetězové provázení. Publikace, nebo jakási kuchařka s příklady z praxe, by měla být dalším objektům k dispozici už na příští turistickou sezonu v roce 2015.