Minulý rok tak byla upravena světla na křížení ulic Znojemská 
a Hradební. Letos přijde na řadu křižovatka u autobusového nádraží a jsou ještě další plány, sdělil mluvčí magistrátu Radek Tulis.

Podle stížností některých řidičů se ale průjezd první přestavěnou křižovatkou, která je u obchodního centra City Park, moc nezlepšil. Radnice však uvádí, že se tam kvůli lepší prostupnosti začala stahovat i auta, která dřív jezdila jinými ulicemi nebo po městském obchvatu. Podle odhadů tento nárůst představuje až 100 procent, podotkl mluvčí Tulis.

Ve městě je dvanáct světelných křižovatek. Nyní se chystá rekonstrukce křížení ulic Jiráskova, Fritzova a Zborovská u autobusového nádraží. Podle projektu to bude stát skoro čtyři miliony korun. „Z výběrového řízení ale obvykle vzejde nižší částka," doplnil mluvčí. Křižovatka se bude přestavovat v létě, kdy je menší provoz. Ve špičkách bude dopravu řídit policie.

Rekonstrukce zahrne výměnu stožárů, světel a kabelů a do vozovky uložení indukčních smyček snímajících průjezd vozidel. Nový systém také využívá lepší svítidla a sám upravuje jejich výkon. „V čase západu slunce se sníží svítivost asi o 30 procent, semafory tak neoslňují řidiče, při východu slunce se svítivost opět zvýší," přiblížil některé výhody mluvčí radnice.

Rekonstrukci bude v dalších letech potřebovat i křižovatka ulic Jiráskova, Tolstého a 17. listopadu. Ve městě by měla vzniknout také úplně nová světelně řízená křižovatka, a to u ulic Fritzova a třídy Legionářů. Je v projektu na stavbu nového městského dopravního terminálu.