„Smlouvu jsme podepsali proto, aby se už situace konečně uklidnila. Vidíme to jako jedinou cestu. Takhle se nedalo pracovat. Co to bude pro sjezdovku znamenat, zatím těžko odhadovat,“ vyjádřil se Pavel Havlíček ze společnosti Salix Integra, která sjezdovku provozuje.

Podle něj sjezdovka sama na zvýšení nájmu nemá a vlekaři zatím neví, jaké kroky budou muset podniknout, aby situaci ustáli.
Na druhou stranu město se hájí tím, že nynější nájem odpovídá situaci a smlouvu považuje za oboustranný úspěch.

„Období, než jsme se dobrali k tomuto výsledku, bylo dlouhé. Ať posoudí sám čtenář, jaké je město hospodář, když dostávalo za sjezdovku takové peníze. Je to tržní cena a myslíme si, že je běžná,“ vyjádřil se mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Pavel Havlíček doufá, že město alespoň dodrží své závazky a sjezdovku bude modernizovat: „Sjezdovce chybí běžná věc, jako jsou toalety. Věříme, že druhá strana dodrží kvůli této smlouvě alespoň to, k čemu se zavázala. Tímto krokem snad dosáhneme toho, že se areál sjezdovky dobuduje a veřejnosti bude sloužit lépe než do teď.“

Vedení města je s koncem kolotoče, který kolem sjezdovky Šacberk probíhal, spokojené. Smlouva byla s fixací podepsána až do roku 2017.

„I předchozí členové zastupitelstva kritizovali dosavadní výši nájmu. Oboustranným komunikováním, i když přes soudy, se podařilo dobrat tohoto výsledku. Město má tak větší příjem a lyžování bude zachováno. Město může být s výsledkem spokojeno,“ doplnil Radek Tulis.

Původní návrh smlouvy byl 200 tisíc korun paušálně plus poplatek dva tisíce za každý den provozu. Tento návrh však nakonec neprošel a zůstalo u ceny 350 tisíc ročně.