"V listopadu 2019 si připomínáme třicet let od svatořečení svaté Anežky České. K této příležitosti se ve dnech 11. až 13. listopadu koná národní pouť do Říma, na kterou se vypravili také třešťští farníci. Bylo tedy nutné posunout termín konání Martinské pouti a Svatomartinské jízdy na víkend 16. a 17. listopadu," sdělila Romana Šťastná, vedoucí odboru kultury a propagace třešťského městského úřadu.

Svatý Martin na bílém koni městem projede v sobotu 16. listopadu a zahájí tak novou tradici sobotních jízd v Třešti. "Proti neděli má sobotní termín řadu výhod. Průvodu se může zúčastnit více dobrovolníků, kteří běžně v neděli odjíždějí do škol. Stejný problém řeší u nedělních termínů také účinkující. A konečně budou moci účinkující oslavit pouť také v neděli, a to s rodinou a známými," vysvětlila Šťastná.

Denní stacionář je v klidné lokalitě na kraji Jihlavy.
Středisko výchovné péče nabízí každodenní pomoc

Svatomartinský průvod, v jehož čele budou bubeníci skupiny Tamburino z Jemnice, vyjde z fary kostela svatého Martina v sobotu v 16.30 hodin a projde obvyklou trasou na bývalý zimní stadion, kde se bude konat další program. V letošním roce se diváci mohou těšit na Skupinu historického šermu Vyděděnci Jihlava a ohňovou show skupiny Novus Origo. Lidé zhlédnout také legendu o svatém Martinovi a na vystoupení Klubu agility Třešť.

"Martinská pouť má ještě jednu změnu, a to v čase konání nedělní poutní mše svaté, která bude sloužena v 8 a 10 hodin," dodala Šťastná.