„Myslíme si, že to už o víkendu půjde. Pravděpodobně to spustíme v sobotu po obědě. Někdo musí být první, takže to budeme my,“ potvrdil správce čeřínské sjezdovky Michal Hána.

A co nejdříve zprovoznit zimní areál se chystají také na Šacberku. I tam dělají vše pro to, aby byla sjezdovka co nejdříve zpřístupněna nedočkavým lyžařům a snowboardistům.

Na Žďársku si milovníci zimních sportů budou muset ještě nějaký čas počkat. Když už otevření sjezdovek povolila vláda, nepřeje jim pro změnu počasí. „Máme prozatím málo sněhu. Musí začít mrznout. Pak bychom do čtyř dnů otevřeli,“ řekl správce ski areálu Harusák Karel Klapač.

Na sjezdovce u Nového Města na Moravě se na sezonu už předem připravovali. „Chystali jsme technický sníh. Zasněžování už nás vyšlo na několik stovek tisíc korun za elektriku. A teď nám toho více než polovina roztála,“ posteskl si Karel Klapač.

Ani na Fajtově kopci se ještě sjezdovka nerozjede. „Pojedeme až ve chvíli, kdy se změní počasí. Sněhu máme tak po kolena, jenže ne na celé sjezdovce. Nejsme zatím schopni ho roztáhnout,“ okomentoval situaci na svahu Fajtova kopce správce tamní sjezdovky Jiří Pálka.

Milovníci zimních sportů mají prostě zatím smůlu. „Třeba se počasí umoudří a sjezdovky se rozjedou,“ zadoufal Vlastimil Mokrý ze Žďáru nad Sázavou.