Zahrada netrpělivě vyhlíží nová mláďata na začátku každého roku. V letošní roce se jich dočkala ve čtvrtek čtvrtého ledna. „Loni se o prvenství dělila trojice - velemyš obláčková, velemyš největší a morče uruguayské. I letos máme na pomyslném trůně trojici. Tentokrát se nejedná o tři různé druhy, ale o trojčata hlodavců. Morčata uruguayská se nedala ani letos zahanbit a ve čtvrtek vyvedla na svět první letošní mláďata,“ komentovala mluvčí zoologické zahrady Simona Kubičková.

Mládě zeber Burchellových narozené v létě v jihlavské zoo.
Letos to byly fakt bomby, říkají v jihlavské zoo k mláďatům. Podívejte se

Návštěvníci jihlavské zoologické zahrady nová trojčata zatím vidět nemohou. „Mláďata se nacházejí v zázemí zahrady, kde tráví zimní období. Návštěvníci mohou pozorovat naši skupinku morčat až se oteplí ve voliéře loriů na Australské farmě,“ doplnila mluvčí. 

Morče uruguayské:
Pochází z Jižní Ameriky a má plovací blány mezi prsty. Ty využije ve své domovině - žije v pobřežních travnatých oblastech, které jsou pravidelně zaplavovány vodou. A protože má v oblibě tyto bažiny, říká se mu také morče bažinné. Žije spíše samotářsky a v travnatém porostu si vychodí tunely a cestičky, ve kterých se pak ukrývá. Zdroj: Zoo Jihlava