Kvůli pejskovi jsme omezili cestování. O psí hotel jsme museli žádat dlouho dopředu. Někdy jsme ho nechali na starost přátelům, popsala svoje zkušenosti Jana Fischerová z Havlíčkova Brodu. Podobnou situaci řeší stále víc chovatelů. Psí hotely jsou v létě plné.

Na Vysočině je takových zařízení velmi málo. Novou službu chovatelům, domácích zvířat proto nabízí portál Hlídačky.cz. „Majitelé psů a koček už nemusejí hledat místa v hotelích. Najmou si hlídačku přímo v okolí bydliště. Třeba studenta. Fungujeme v celé republice,“ informoval za provozovatele služby Petr Šibut.

Tavení skla ve středověké peci ve Vlkovsku u Havlíčkova Brodu.
Středověká pec měla namále. Díky nadšeným sklářům na Brodsku ožije

Hlídačka se na portálu zaregistruje a pak odpoví na inzerát, který ji zajímá. „Ceny služby a podmínky si dohodne hlídačka s majitelem zvířete. Hlídačky prověříme, hlídání je pojištěné. Nabízíme totiž i hlídání dětí nebo seniorů,“ upřesnil Šibut. Ceny za péči o psa nebo kočku se pohybují kolem 200 až 400 korun za den. „Například v Havlíčkově Brodě máme asi deset hlídaček,“ dodal Šibut.

Chovatelé, kteří chtějí dát psa spíš do hotelu to mají letos těžké. Například hotel Čeko v Hlavňově na Havlíčkobrodsku, který vede Pavel Kolařík, je letos zavřený. „Ze zdravotních důvodů jsme neotevřeli. Službu obnovíme příští rok,“ sdělil majitel. Hotel mohl ale ubytovat naráz nejvýš pět psů. „Zájem byl vždy obrovský,“ konstatoval majitel.

Kolik stojí hotel pro psy

Hotel Čeko - jeden den se stravou 230 korun, podle velikosti psa

Hotel pro psy Vysočina – velká plemena 250 korun na den s jídlem, malá plemena 210 korun na den

Hotel Maxx – 250 korun na den

Klub u Jungrů – 500 korun na den

Hotel Dášenka Jihlava – 300 korun na den

Portál Hlídačka – 200 až 400 korun na den dle dohody

Chovatelé nepochodí ani v Hotelu pro psy Vysočina ve Služátkách na Havlíčkobrodsku. „Nejsme typický hotel. Pes o kterého se staráme po dobu nepřítomnosti pána je s námi doma. Dostává se mu stejné péče krmení a mazlení jako našim psům. Momentálně máme plno,“ sdělila majitelka Jiřina Kafková.

Hodně pospíšit by si měli chovatelé, kteří chtějí ubytovat psa v Hotelu Maxx Jany Voháňkové v Břevnici u Havlíčkova Brodu. „Uvolnila se nám nečekaně poslední dvě až tři místa. Během roku není takový problém s kapacitou. Ale v létě máme plno a telefony zvoní každý den,“ poznamenala. Ubytovanému mazlíčkovi může majitel objednat koupání, úpravu drápů, odblešení a pro náročnější psy hotel nabízí kotce s nábytkem či televizí. Hotel pečuje také o kočky, potkany, morčata a další domácí mazlíky.

Ubytování pro psa zajišťují i v Klubu pro pejsky u Jungrů v Hladově na Jihlavsku. Hotel slibuje podle provozovatelky Moniky Jungrové procházky, vlastní pelíšek, venčení a žádné kotce. Pes musí být zdravý, odblešený, bez parazitů a očkovaný. Do hotelu pro psy Pod Lipou ve Zlátence u Pacova na Pelhřimovsku budou chovatelé volat marně. Už nefunguje.

Ani jedno volné místo už není ve psím hotelu Dášenka v Jihlavě. „Kapacitu máme maximálně osm až devět psů a k tomu dvě voliéry pro kočky. Momentálně je plno,“ sdělila majitelka hotelu Šárka Veselá. Tento jediný psí hotel na Jihlavsku nabízí celoroční ubytování psích miláčků v bývalém rodinném domku upraveném tak, aby zde mohlo být odděleně ubytováno až osm pejsků. Venčí se minimálně třikrát za den.