Plastiky pro zoo vytvořili studenti třetího ročníku grafické školy. V pátek svá díla, na kterých pracovali deset dní v sadu u hlavního vchodu do zoo, předali zástupcům zahrady. „Všechny sochy se ale zatím dodělat nepodařilo. Hotové nejsou například vydry, nebo ropucha,“ přiznal známý vysočinský sochař Radomír Dvořák, který měl plenér školy na starosti. „Už jsme se ale dohodli, že až studentům skončí klauzurní práce, tak se sem ještě vrátí a sochy dodělají. Každému dílu chybí přibližně ještě den nebo den a půl práce,“ doplnil Dvořák.

Jedním z důvodů, proč se dřevěné sochy nepodařilo dokončit v termínu bylo počasí. Část plenéru studentům propršela. Dalším limitujícím faktem bylo to, že studenti museli během plenéru chodit do školy psát písemky. To byla to jedna z podmínek, aby se akce pod názvem „Zoo Art aneb sochy k sežrání“ mohlo čtrnáct studentů třetího ročníku zúčastnit.

„Pro jednotlivé plastiky se po jejich úplném dokončení budeme snažit najít místo v areálu zahrady,“ slíbila ředitelka zoo Eliška Kubíková.
V zahradě by měla své místo najít všechna díla.