Dobré podmínky město dostalo díky tomu, že je bankovním sektorem dlouhodobě hodnocené jako spolehlivý partner. Jiří Pokorný za finanční výbor zdůraznil, že peníze není nutné vyčerpat v plné výši, splatnost je patnáct let. „Úvěr vypadá velmi výhodně, až nás to překvapilo,“ přiznala primátorka Karolína Koubová.

Opoziční Jaromír Kalina připomněl, že jde o druhé nejdůležitější hlasování na cestě k Horácké multifunkční aréně. „Přišla nová situace, která dramaticky mění svět a jsme na velkém rozcestí,“ řekl v souvislosti s válkou na Ukrajině. „Toto jsou první reálné peníze na multifunkční arénu, další ještě nejsou. Není to úplně jednoduché hlasování,“ dodal.

Primátorka na jeho monolog reagovala slovy, že už bylo proinvestováno hodně peněz a věří, že zastupitelé rozhodnou správně. „Takové financování, jaké máme nachystané teď, se už nemusí nikdy opakovat,“ prohlásila. Vzít úvěr doporučil i opoziční Radek Popelka, jeho kolega Zdeněk Faltus řekl, že k životu patří odvaha a nakonec nebylo překvapením, že bylo přijetí úvěru jednoznačně schváleno.