Město požádalo bezmála o dva miliony, krajští radní pak doporučili poskytnout milion šest set padesát tisíc. Zastupitelé obvykle doporučení radních respektují, nyní se však rozhodli jinak.

To považuje náměstek primátorky Petr Ryška (ODS) za překvapivé, protože s myšlenkou na pumptrack prý přišlo jako první hejtmanství. „Ukázalo se, že krajské a městské zastupitelstvo spolu neumějí komunikovat, nebo komunikují špatně. Je to velká škoda, protože je na tom Jihlava bitá,“ doplnila primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava).

Sbírka brýlí pro Afriku.
Kola a brýle pro Afriku. Lidé mohou dětem pomoci i letos

Jihlavští zastupitelé následně rozhodli, že pumptrack stavět chtějí. Tři a půl milionu dát ze své kasy ale město nemůže, a tak o dotaci požádá znovu. Stavba se ale každopádně zdrží a už se nestihne zrealizovat letos.

Pumptrack bude mít dvě zrcadlové plochy, jeho návštěvníci ho mohou projet jako jednu tři sta dvacet metrů dlouhou dráhu nebo poměřit rychlost ve dvojici. „Tím bude unikátní, protože žádný pumptrack obdobných rozměrů zatím v ČR není určený k paralelní jízdě dvojic,“ dodal mluvčí radnice Radovan Daněk. Vedle pak bude ještě dětský okruh o délce pětašedesát metrů.

Dům v Dolní části návsi v Dolní Krupé kde měla Česká pošta rizikovou pobočku.
Trojnásobné přepadení bylo pro pošťačky šok. Lupiči k přepážce přišli s pistolí