O možných problémech se získáním stavebního povolení se na zasedání zastupitelstva zmínil opoziční zastupitel Radek Popelka (ANO). Byl však ujištěn, že k porušení legislativy nedochází. Ve stejném duchu pak odpověděla i Aneta Hrdličková z magistrátu. „Kluziště na černo stavěno nebylo,“ uvedla na dotaz Deníku.

Důvodem odklizení byly svatomartinské oslavy, při kterých byl na náměstí jarmark a davy lidí. Diskutující se na sociálních sítích ironicky ptali, jestli město nevědělo, že bude náměstí 11. listopadu plné. „Se stavbou kluziště se muselo začít před těmito oslavami, jelikož bude kluziště i s celou vesnicí otevřeno při první adventní neděli 1. prosince,“ odpověděla Hrdličková a dodala: „Při pozdějším termínu začátku stavby by se to nestíhalo, ten jeden týden před byl důležitý.“

Nyní už u morového sloupu panuje opět čilý stavební ruchu, během pátečního odpoledne byly instalovány dřevotřískové desky. Kluziště, které odolá i teplotám výrazně nad bodem mrazu, by mělo být následně v provozu až do 2. února příštího roku.

Ilustrační foto.
Dukla se poprvé představí doma pod Ujčíkem. Cíl je jasný!