Kasárna chce město i tentokrát prodat jako celek. Pokud se najdou zájemci, uskuteční se dražba 20. května. Vyplývá to ze záměru zveřejněného na webových stránkách města. Jihlava nabídla kasárna do dražby už minulý rok, ale nikdo se o ně neucházel.

Městu patří bývalá kasárna několik let, ale nenašlo pro ně využití. Pak je chtělo prodat obálkovou metodou, ale bez úspěchu. O prodej kasáren v dražbě se radnice loni pokusila dvakrát. O jiné formě prodeje zatím neuvažuje, sdělil mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

„Prodej takto velkých a nákladných budov nebývá rychlý, nicméně trpělivost se vyplácí," řekl k tomu Radek Tulis. Ten dále podotkl, že kupce se nakonec podařilo najít třeba i pro bývalou budovu urologie ve staré nemocnici.

Areál v Pístově je špatně dostupný

Podle vyjádření náměstka primátora Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL) je zatím největší překážkou pro nové využití nebo pro úspěšný prodej bývalých armádních objektů a pozemků v Pístově jejich špatná dopravní dostupnost. Celému tomuto území by podle něj pomohlo napojení k obchvatu města.

Nemovitosti opuštěné armádou se nacházejí na území Rančířova a jihlavské okrajové části Pístov. Na pozemcích stojí několik budov, včetně tří čtyřpodlažních ubytoven pro vojáky. Kromě minimální ceny osm milionů korun požaduje město před dražbou složení jistiny 800 tisíc korun. Závaznou přihlášku musí zájemci o koupi areálu doručit na jihlavský magistrát do 18. května.

Bývalá kasárna v Jihlavě Pístově převzala od státu asi před šesti lety obec Rančířov. Jihlavě pak podle dohody bezplatně předala část areálu ležící v jejím katastru.

VĚRA STEJSKALOVÁ (ČTK)