U emu hnědých jde po loňském nezdaru o velkou radost. „Loni jsme měli od našeho páru také snůšku, ale nezkušený samec si s rodičovskými povinnostmi úplně neporadil a odchovu jsme se nedočkali. Letos ale zodpovědně seděl na vejcích a vyplatilo se,“ popsala mluvčí jihlavské zoologické zahrady Simona Kubíčková. Mláďata vykoukla na svět poslední březnovou neděli. Už běhají po výběhu a živí se stejně jako dospělí jedinci.

Emu hnědé chová jihlavská zoologická zahrada od roku 2008. Současný samec pochází ze Zooparku Na Hrádečku a je tu od roku 2020, samička je ze ZOO Tábor, rovněž ročník 2020.

Další čtyřčata jsou z Austrálie od hus kuřích. Ve výběhu mohou návštěvníci už vidět celou rodinku. Čtyři mláďata objevili chovatelé v ubikaci minulý týden. Vedení zoologické zahrady žádá, aby návštěvníci byli u jejich výhledu ohleduplní a samce neprovokovali. Dokáže mladé odvážně bránit.

Husy kuří jsou v Jihlavě od roku 1985, za tu dobu zoo přivítalo už 23 mláďat včetně těch letošních. Samec je ze ZOO Ostrava a přijel v roce 2019 jako pětiletý. Samice je tu od roku 2014, ze ZOO Praha přišla, když jí byl rok.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V Jihlavě začalo blokové čištění ulic. Víte, kdy se uklízí u vás?

Zdroj: Deník/Martin Singr