„Hlavně z pohledu dopravy to bude hodně složitá akce. Takže je snahou všech realizovat ji v co nejkratším termínu. Proto stavební firmy zahájí práce už začátkem března. Tedy v době, kdy ještě intenzita dopravy ve městě není tak vysoká jako v turistické sezoně," řekl starosta Telče Roman Fabeš.

Po dobu stavebních prací budou ulice a přilehlé křižovatky ulic Na Hrázi a Hradecká a ulic Dačická a Kostelnomyslovská uzavřeny. Řidiči budou muset jezdit po objízdných trasách, v rámci možností se v místě budou moci pohybovat obyvatelé této části Telče.

Ti se ale několik měsíců budou spoléhat hlavně na silničku vedoucí kolem Staroměstského rybníka a židovského hřbitova, která se stane jedinou jistou spojnicí Starého Města a přilehlých částí se zbytkem města. „Z ulice 9. května i přilehlých ulic se na čas stanou slepé ulice," doplnil starosta.

Práce v ulici 9. května a na přilehlých křižovatkách budou probíhat do konce srpna 2014, vše by mělo být hotovo v září. Více informací k uzavírkám a objízdným trasám je k dispozici na webu města Telče www.telc.eu. Investorem rekonstrukce silnice je kraj Vysočina, investorem rekonstrukce inženýrských sítí, tedy kanalizace a vodovodu, je město Telč.

Pracovat se bude také v sousední Hradecké ulici, která prošla kompletní rekonstrukcí loni. Letos se tam bude dělat nový záliv s autobusovými zastávkami. Ten vznikne v parčíku mezi dvěma školami.

ZUZANA MUSILOVÁ