Obecní úřad přitom podal hned dvě žádosti o dotaci a to na Ministerstvu pro místní rozvoj a Ministerstvu financí. „Bohužel jsme nebyli úspěšní a pro velký převis jsme dotaci nezískali. Rozhodli jsme se, že rekonstrukci rozdělíme do několika etap tak, abychom financování zvládli ve své režii," popsala starostka Pavlína Nováková.

Cejle je klidná obec na Jihlavsku obklopená přírodou.
V Cejli si zvykají na novou poštu. Je pojízdná

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkV letošním roce tak dělníci udělají stavební úpravy suterénu, kde vzniknou nové prostory pro školní kuchyni, která je nyní poněkud nešťastně ve druhém podlaží. "Místo kuchyně by pak vznikly dvě místnosti – třída pro družinu a také učebna cizích jazyků a výpočetní techniky. To aby tady děti měly stejnou možnost výuky angličtiny jako ve velkých školách," plánuje starostka.

V celé budově je dále nutné provést výměnu elektrických rozvodů a také by vedení obce do budoucna chtělo výtah pro zajištění bezbariérového přístupu. "Finanční náročnost stavebních úprav je sedm milionů," uzavřela Pavlína Nováková.