Vysoké návštěvnosti pomohlo nejen jarní počasí, ale také akce, které se v zoo konaly – v sobotu to byl Den ptactva a Velikonoce v zoo, které přilákaly přes pět tisíc lidí v jediný den. Pro srovnání loni přišlo za celé Velikonoce 5416 návštěvníků. Tehdy se ale počasí úplně nevydařilo.

Letos v sobotu měli nositelé ptačích příjmení vstupné zadarmo a navíc se mohli zúčastnit slosování o ptačí budku. „Zaregistrovalo se šestašedesát nositelů ptačího příjmení a budku si odnesl pan Vladimír Kos,“ sdělila mluvčí zoo Simona Kubičková. Do zoo „přiletělo“ devatenáct druhů, nejčastějšími příjmeními byli Straka, Sýkora, Kulíšek a Čermák.

Velikonoční víkend v jihlavské zoo:

Zdroj: Deník/Martin Singr

Jaro a mláďata jdou k sobě, což potvrzují informace ze zoo. „Jarní mláďata mohou návštěvníci vidět u ovcí, kde máme již prvního beránka, také jsou mláďata u hus kuřích nebo u emu hnědých,“ uvedla Kubičková a pokračovala: „Veselo je i v pavilonu Hacienda Escondido, kde jsou mladé tamaríny vousaté. Zahnízdili nám už i plameňáci růžoví, brzy tedy budou přírůstky i zde.“

Od pondělí se také zvýšilo vstupné, děti nyní platí sto dvacet korun, senioři sto třicet a dospělí sto osmdesát. „U návštěvníků jsme se setkali s pochopením na zvýšení vstupného, za což jsme velice rádi,“ řekla závěrem k reakcím návštěvníků mluvčí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kde si v Jihlavě dáte nejlevnější smažák? Víme to.

Zdroj: Deník/Martin Singr