Přítomní nad lavičkou bez opěradla nechápavě kroutili hlavami. „K tomu není co říct," utrousil nejen za sebe tajemník jihlavského magistrátu Lubomír Dohnal.

Na jednom z odpočívadel 
s výhledem na město tak zůstaly z původně instalovaných tří laviček už jen dvě nepoškozené. „Město tu poničenou bude muset nechat opravit," konstatoval magistrátní mluvčí Radek Tulis.

Jinak po bezmála šestnáctiměsíční revitalizaci jedno 
z nejstarších jihlavských sídlišť, kde žije tři a půl tisíce lidí, prokouklo a omládlo. „V rámci revitalizace zde vzniklo dvě stě nových parkovacích míst a devatenáct stání pro invalidy. Přitom když sídliště vznikalo, tak se tady s parkovacími místy vůbec nepočítalo," řekl u příležitosti převzetí sídliště Královský vršek od stavební firmy jihlavský primátor Jaroslav Vymazal. Lokalita se rovněž chlubí novými chodníky i veřejným osvětlením, revitalizace se dočkala i městská zeleň. „Dále tady vznikl fitkoutek, posilovna, která se velice osvědčila už dříve na Heulose, i nová dětská hřiště," doplnil Vymazal.

Původně měla revitalizace stát 30 milionů korun, z výběrového řízení vzešla cena 
17,3 milionu, 12,5 milionu pokryla dotace z regionálního operačního programu. Královský vršek je pátou revitalizovanou jihlavskou lokalitou z plánovaných deseti. Pávov a Pístov jsou před dokončením, zbývající tři se už připravují.