Tento rok se akce koná v Třešti už popatnácté. Během předchozích ročníků řezbáři zhotovili do společného unikátního betlému 966 figurek osob, zvířátek či staveb. Dostanou se letos přes číslo tisíc?

„Ještě si snad ani betlémáři nestačili odpočinout od náročné zimní sezony a za dveřmi je 15. ročník tohoto betlémářského svátku. Pro řezbáře je připravené zázemí, ubytování a stravování. Pro diváky určitě nezapomenutelná podívaná, jak z kousku dřevěného špalíčku vznikne unikátní dílo," popsala nadcházející akci místostarostka Eva Požárová, která je zároveň také betlémářkou.

Řezbáře a jejich práci mohou zájemci pozorovat po oba sváteční dny 5. a 6. července na náměstí T. G. Masaryka. „V úterý ráno potěší vaše děti loutkové divadýlko pod vedením Luďka Kováře, odpoledne si můžete zazpívat společně s dechovkou Vysočanka z Brtnice a ve středu se odpoledne můžete těšit na country kapelu JCS Salavice," dodala Požárová.

Betlém, který vzniká pod rukama řezbářů, mohou lidé celoročně obdivovat v Schumpeterově domě ve stálé expozici. „Organizátoři věří, že letos se podaří překonat magické číslo tisíc figurek a staveb. Jestli to bude pravda, se přijďte přesvědčit sami," uzavřela místostarostka. Lidé si na místě mohou výrobky řezbářů z různých koutů republiky také zakoupit.