„Naším letošním tématem se staly nadčasové lidové písně, proti nimž stavíme zlo, které je obsaženo v člověku. Inspirací je pro nás i letošní rok, jež cítíme jako zlomový. Inscenací budeme vyprávět o životě generace našich otců narozených kolem roku 1938,“ prozradil režisérský záměr Jakub Škrdla z jihlavského divadla Tejp.

Představení se bude z velké části odehrávat na hladině Staré plovárny a také v šapitó. Diváci se ale nemusí bát, dění budou sledovat z hráze. „Poprvé jsem letos stavěl vor. Divadlo je nádoba nevyčerpatelná. Nemám ambice stát se režisérem. Letní divadelní dílna je především o přátelství a setkávání inspirativních lidí. Je to takový dlouhý mejdan, na jehož konci je divadelní tvar,“ podotkl Škrdla.

„A také je to neutuchající zvědavost, co z toho letos zase vznikne,“ dodal herec a člen inscenačního týmů Stanislav Gerstner.

Jak celý projekt dopadne, bude možné vidět v rámci třech představení. Premiéra se uskuteční ve večerních hodinách v pátek 3. srpna. Poté bude následovat sobotní repríza a nedělní derniéra.

Pro jihlavské divadlo TEJP jsou typické nejen obří loutky, ale i masky akrobacie a stínové divadlo.