Na osobní auto Škoda Octavia s českou státní poznávací značkou upozornil policii jiný řidič. „Muž volal na tísňovou linku a uvedl, že podezřelý řidič v osobním autě kličkuje po dálnici na 146. kilometru ve směru na Prahu, jede ze strany na stranu, předjíždí vozidla nebezpečným způsobem, kdy se snaží natlačit mezi auta jedoucí v levém a pravém jízdním pruhu,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na omezení narazí řidiči v Prostředkovicích. Ilustrační foto: ŘSD
Zdržení při cestě na Znojmo. Řidiči narazí v Prostředkovicích na semafory

Jedna z hlídek dálniční policie popisované auto zastavila na 104. kilometru dálnice D1. „Řidiče policisté vyzvali k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní, naměřená hodnota dosáhla hodnoty 3,11 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla i opakovaná dechová zkouška, ta ukázala hodnotu 2,91 promile alkoholu v dechu,“ komentovala mluvčí.

Jednapadesátiletý muž cestoval v autě sám a k požití alkoholu před jízdou se policii přiznal. „Policisté řidiče zadrželi a převezli na záchytnou stanici do Jihlavy,“ doplnila policejní mluvčí. Muž čelí obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky. O události z pátečního odpoledne informovala policie v pondělí 9. října.