A výsledek? Poničil nejen svůj kamion, ale i sloup elektrického vedení. „Řidič podle svědků projel přes provizorní přemostění, jenže pak už na daném prostoru nemohl vymanévrovat. Narazil do sloupu, potrhal si plachtu na kamionu a z místa ujel. Museli jsme volat pracovníky E.ONu, naštěstí nešlo o nic vážného," přiblížil starosta František Plavec.

Silnice II/402 ve směru na Brtnici je v městysu uzavřena od začátku prázdnin. Nyní se u mateřské školy opravuje most, rekonstrukce celé ulice skončí až na podzim. Řidiči se do Brtnice dostanou přes Jihlavu.

Na Stonařovsku se ale nejedná o jedinou dopravní uzavírku. Už od jara běží rekonstrukce mostu na silnici I/38 v Dlouhé Brtnici, které by se v pracovní dny mezi sedmou a sedmnáctou hodinou měli vyhýbat řidiči vozidel do 3,5 tuny (kromě dopravní obslužnosti).

Situace je ale i teď, několik měsíců po uzavření mostu, trochu odlišná. Do uzavírky jezdí často i řidiči, co tam nemají co dělat. A naopak ti, kteří mají mimo dopravní špičku vjezd povolen, přehlížejí dopravní značení a zbytečně jezdí po objízdných trasách přes okolní obce. Doprava na tomto místě houstne hlavně nyní, kdy lidé míří na dovolené.

„Práce na mostu pokračují dle harmonogramu. Fronty se v místě řízeném semafory tvoří jen občas. Stalo se i to, že provizorní přemostění zablokuje kamion, který se nemůže vytočit, ale zatím je situace poměrně klidná," uvedl starosta Dlouhé Brtnice Luboš Krátký. Řidiči od minulého týdne neprojedou ani mezi nedalekou Brtničkou a Opatovem. Všechny tyto uzavírky na Stonařovsku navíc skončí až v říjnu.

„Celému úseku silnice I/38 věnujeme zvýšený dohled průběžně, žádnou speciální dopravní akci k situaci v Dlouhé Brtnici neplánujeme. Řidiči by se měli obrnit trpělivostí a pokud to jde, takovýmto místům s dopravními komplikacemi se úplně vyhnout," řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

S dalšími uzavírkami – úplnými i částečnými – musí řidiči stále počítat v Telči, Panských Dubenkách nebo v Dolní Cerekvi.