Stavební práce u ústředního hřbitova se dostaly do poslední fáze, budování světelné křižovatky Rantířovské a Žižkovy ulice si vyžádá od pondělí omezení pro řidiče osobních aut, od středy pak místem neprojedou ani autobusy MHD. Linkové autobusy však budou po objízdných trasách jezdit už od pondělí.

Tato trasa je naplánována přes přivaděč na Znojemskou ulici a poté přes Hradební na Žižkovu, přesná mapa je na webu města. „Je to proto, aby vozidla neblokovala Jiráskovu ulici, která je oficiální objízdnou trasou v rámci úprav Vrchlického ulice,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu Petr Laštovička (ODS) a poprosil řidiče o trpělivost.

Předpokládá se, že by se práce mohly v případě příznivého počasí stihnout i za kratší dobu. „Měli jsme tu větší dopravní problém a podařilo se ho vyřešit,“ vzpomněl na loňskou uzavírku Brněnského mostu. Také proto variantu nechat výstavbu křižovatky na jaro 2020 radnice zamítla.

Benzinka se nezavře

Stavba je rozdělena do dvou etap – první dva dni se bude upravovat povrch na Žižkově ulici a autobusy MHD budou obousměrně využívat cestu za benzinovou stanicí Tank ONO, pak se dělníci přesunou na Rantířovskou. Od toho dne bude linka 3 vedena ze zastávky Horní Kosov po objízdné trase ulicí S. K. Neumanna, Jiráskova, Hamerníkova a U Cvičiště na ulici Žižkovu, kde bude dále pokračovat po své trase.

Zatímco supermarket Terno bude po celou dobu stavebních prací přístupný, druhé etapa prací omezí přístup k benzinové stanici. „Pro benzín či naftu se od 13. do 17. listopadu řidiči dostanou pouze z ulice Žižkovy. V první etapě budou obě příjezdové cesty přístupné, a to z obou směrů, rekonstrukce na Žižkově ulici totiž začíná až za odbočkou k Tank ONO,“ uvedla Aneta Hrdličková z magistrátu.

Řidiče může těšit, že jde o úplně poslední stavební akci v lokalitě. Po jejím dokončení bude místo nové a plynule průjezdné. Stavební práce tam přitom probíhají od loňského jara, kdy zakázku vysoutěžil holding PSJ. Ten se pak dostal do finančních potíží, staveniště opustil a o dokončení prací se letos stará firma Eurovia, která stavěla i na jiných místech v krajském městě Vysočiny, vybudovala letos například parkoviště na Horním Kosově.