Kvalitu části zrekonstruované silnice z Jihlavy do Polné u Heroltic bude moci veřejnost otestovat na kolech a kolečkových bruslích 1. září v předvečer slavnostního otevření trasy.

„Akce je před dokončením, úsek průjezdný. Stavba s rozpočtem 170 milionů korun velmi usnadní řidičům cestu do průmyslové zóny,“ přiblížil včera hlavní stavbyvedoucí firmy Colas Vít Weselý.

Podle krajského dopravního inženýra Zbyňka Augustina plní uzavírka u jihlavské části Heroltice objízdnou trasu a u hotelu Tři Věžičky musí ve špičce dopravu řídit policisté.

Otevřením nového úseku silnice mezi Přísekou a Brtnicí budou nadšeni řidiči na trase Jihlava – Třebíč, protože od loňského podzimu jezdí po úzké místní komunikaci, plné děr. „Smluvní termín otevření silnice je konec října, ale asi jej zkrátíme o deset dní. Akce je před dokončením, žlaby jsou téměř položeny a chystáme druhou vrstvu štěrkodrti a pak by se podle počasí dokončily asfaltové vrstvy,“ upřesnil Vít Weselý. Připomněl, že rozpočet úseku nad Brtnicí činí asi 130 milionů korun.

„Řidičům spadne kámen ze srdce, protože objížďka je úzká a křivolaká. Musí jezdit velmi opatrně,“ připustil starosta Brtnice Stanislav Jirků.
Poslední ze tří velkých uzavírek v okrese Jihlava blokuje starou silnici mezi Jihlavou a Brnem. Most u Kozlova nad silnicí do Luk nad Jihlavou opravuje táborská pobočka firmy Colas. Silničáři po odkrytí spodní části mostu zjistili závady na izolaci, porušené vrstvy betonu a zrezlé armatury. Silnici pro dopravu otevřou koncem října.