Běžný všední den odpoledne opět trochu komplikuje semafory řízený provoz u Malého Beranova nedaleko od Jihlavy. Kolona ale není nijak dlouhá, navíc už svítí zelená a tak se rozjíždí. Téměř všechna auta stihnou projet, než se opět rozsvítí červená.

Řidiči aut spořádaně zastavují, ne však všichni. Dva z nich se totiž rozhodli, že je pro ně pár minut čekání příliš dlouhá doba. Neváhali tak kolonu objet a pokračovat na červenou. „Když můžou oni, můžu i já,“ řeklo si zřejmě několik dalších motoristů, kteří původně zastavili. Vyjeli z kolony a projeli na červenou také.

Paddock liga Gladiators (v šedém). Ilustrační foto.
Druhá porážka. Sígrs oplatili Gladiátorům obrat v duelu

Na podobné chování ale mohou řidiči brzy doplatit nejen u Jihlavy, ale i kdekoliv jinde, kde aktuálně probíhají opravy silnic a provoz je řízen kyvadlově za pomoci semaforů. „V rámci běžného výkonu služby se těmto místům věnujeme, ale nemůžeme být nepřetržitě na všech místech, kde jsou přechodně umístěny semafory,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ostatní řidiči pak mohou policii poskytnout video záznam, na kterém jiný vůz porušuje předpisy. Dále se bude vše řešit ve správním řízení.