Předpokládané náklady dle projektové dokumentace byly šest a půl milionu. S cenou čtyři miliony šest set tisíc je tak první náměstek primátorky Petr Laštovička spokojen, jedno parkovací místo tak vyšlo zhruba na dvaaosmdesát tisíc. „Tato lokalita parkoviště potřebovala jako sůl, lidé parkovali všude možně,“ podotkl.

Parkoviště, které mělo být hotové do poloviny října, chtěl mít zhotovitel dokončené do konce prázdnin, což se podařilo téměř s měsíčním předstihem. „Když strany spolupracují, jde všechno rychleji,“ podotkl Ludvík Šumbera ze společnosti Eurovia.

Práce dělníků neunikla ani veřejnosti, radnice dostala i dopis, kde jeden z obyvatel lokality chválil profesionální výkony a nasazení, prostoje dělníků i techniky prý byly nulové. Nicméně v závěru dopisu byla i výtka - město prý mělo parkoviště otevřít o měsíc dříve.

Radnice si uvědomuje, že lidé potřebují parkovací míst a v centru už volných ploch mnoho není, prověřuje tak možnosti. Nyní už opět pokračují práce na záchytném parkovišti P+R u hřbitova, kde by mělo být hotovo do konce roku.