Potulující se skupinky fanoušků s obličejem pomalovaným barvami svého kraje, skupinky mladých sportovců v oblečení, které odkazuje na olympiádu, nebo kamarádské houfy dospělých, kteří přijeli podpořit své nadané děti.

Přesně tak to nyní vypadá v krajském městě Vysočiny. A to díky zimní olympiádě dětí a mládeže, která se v Jihlavě koná od včerejška do čtvrtka. Přesněji řečeno se v Jihlavě přímo na Horáckém zimním stadionu konají souboje v ledním hokeji. Za svůj kraj sem přijelo bojovat celkem 150 mladých sportovců.

Při včerejším zápase mezi Plzeňským a Libereckým krajem na stadionu nechyběli ani fanoušci krajů, těch z Plzně bylo značně více. Na tribuně postávala asi dvacítka rodičů a sourozenců nadaných hokejistů a neúnavně fandila. Mezi ně patřila například i Andrea Wolfová. „Já jsem tady za Adama Wolfa, což je brankář Plzeňského kraje, přijeli jsme fandit jako rodina, jako Plzeňáci," usmála se Andrea Wolfová, která se byla podívat i na nedělním zahajovacím ceremoniálu v havlíčkobrodské Kotlině. Ceremoniál se jí a celé její rodině velmi líbil. Na olympiádě dětí a mládeže, která se každý rok koná v jiném kraji, byla však poprvé. „Myslím si, že je to určitě skvělé, je to pro ně jako pro mladé hokejisty dobrá inspirace pro budoucnost, aby viděli, jak to funguje, aby se podpořili, našli férovou hru, pobavili se a taky motivovali," myslí si Wolfová.

Svého syna přijel podpořit i Jiří Poul. „Přijeli jsme fandit našim klukům z Plzeňského kraje. Jezdíme celá parta po utkáních. Olympiáda je pěkná, zahájení bylo super, je to skvělé, co se dělá pro mládež. Pro syna je to další hokejová zkušenost, pozná hráče z celé republiky," vyjádřil se Jiří Poul.

Během zápasu Libereckého a Plzeňského kraje se před jihlavským stadionem potulovala skupinka mladých hokejistů z Olomouce. „My jsme teď dohráli zápas proti Kraji Vysočina, no a prohráli jsme, bohužel. V Jihlavě se nám líbí, olympiáda je super," zhodnotil Ondřej Koudela.

Olympiáda dětí a mládeže České republiky je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Svým charakterem navozuje atmosféru opravdových olympijských her.