Další rozepři odstartoval bývalý náměstek Jaromír Kalina (KDU-ČSL), který rezignoval poté, co se tři ze čtyř koaličních stran rozhodly změnit advokátní kancelář zastupující město ve sporu o vodohospodářský majetek. Podle těchto stran je za vším snaha změnit strategii a také ztráta důvěry v Kalinu po schůzce u Jiřího Benáčka, v té době ředitele Jihlavských vodovodů a kanalizací. Primátorka s dvěma náměstky,z nichž jeden byl přítomný, však průběh setkání popisují jinak než jeho další protagonisté.

Bývalý náměstek v pondělí 22. července na svém veřejně viditelném facebookovém profilu uvedl, že komando Fóra Jihlava ve složení předseda představenstva Miroslav Tomanec a předseda dozorčí rady Martin Burian vniklo do kanceláře Jiřího Benáčka a stáhlo obsah notebooku s cílem zajistit kompro.

Krize na jihlavské radnici

Reakce obou jmenovaných osob na sebe nenechaly čekat přímo v komentářích na sociální síti, svůj postoj pak na facebooku zveřejnilo i Fórum Jihlava, jehož členkou je také primátorka Karolína Koubová. Dle tohoto vyjádření se Benáček nestaral o svěřený majetek, přesněji řečeno data a ve chvíli, kdy s ním chtěl nadřízený situaci probrat, tak „utekl z práce a hodil se marod“. Počítač na stole byl údajně bez dat a jelikož se jednalo o majetek města, Fórum Jihlava se nyní ptá, kde jsou.

„Reakce, která přišla ze strany bývalého náměstka Jaromíra Kaliny ukazuje, že jsme spolu s dalšími členy vedení města opravdu tnuli do živého,“ stojí dále ve vyjádření. Za vším je přitom prý jen snaha mít silnou a stabilní společnost s transparentními a zákonnými vztahy.