Od soboty 1. dubna upravuje Dopravní podnik města Jihlavy jízdní řády v městské hromadné dopravě na autobusových linkách 2 a 12. “Doplňujeme několik spojů z Helenína na Masarykovo náměstí a upravili jsme odjezdy spojů podle požadavků helenínských středních škol i z dalších podnětů,“ informoval předseda jihlavského dopravce Radim Rovner.

Nové jízdní řády najdete ZDE

Po jednání s velkými zaměstnavateli v průmyslové zóně Červený Kříž jsou nově uspíšené i příjezdy na pracovní směny do Jipocaru a dalších podniků v lokalitě. Ze stejného důvodu bude od dubna odjíždět dříve také linka 12 z Velkého Beranova.

Upraveny jsou nově i další ranní spoje na ostatních linkách, aby se zlepšily přestupní vazby. „Například první ranní spoje linky C jedou již ze zastávky Gorkého a na Masarykově náměstí se tím zlepší možnosti přestupů. Dále jsme posunuli odjezd školního spoje linky 12 z Antonínova Dolu na 7:15,“ vysvětlil Rovner.

Od prvního února platí v jihlavské MHD nové jízdní řády. Cestující si na změny zvykli rychle, někteří ale dlouze studovali, jak nyní autobusy a trolejbusy vlastně jezdí.
Dopravní podnik v Jihlavě vyslyšel cestující, přichází s úpravou jízdních řádů

Už v únoru provedl dopravní podnik změny na autobusové lince 4. Naopak teprve v budoucnu čekají úpravy nové trolejbusové linky G a H. “Vyhodnotíme jejich únorový a březnový zkušební provoz a během následujících měsíců upravíme odjezdy. Počítáme s navýšením počtu hlavně odpoledních spojů do Antonínova Dolu v pracovní dny,“ uvedl Jaroslav Šetek z jihlavského dopravního podniku.

Letos v únoru nahradily trolejbusové linky G a H v Jihlavě zrušené autobusové spoje 3 a 5. Nová autobusová linka číslo 2 pak jezdí mezi Velkým Beranovem a Zbornou.