Rozpočet na další roky je totiž velmi napjatý a revitalizace se zřejmě bude muset o pár let odsunout, ve hře je i rozdělení na jednotlivé etapy. „Mé myšlenky směřují k tomu, že jako první upravíme mobiliář a pocitově náměstí tak, že ho uděláme hezčí i bez velkých stavebních úprav. Kolikrát stačí málo a vnímání prostoru se změní. Ne všichni kolegové se mnou souhlasí, ale čas nám nehraje do karet,“ naznačila primátorka. Chtěla by udělat zastínění, pohodlná „hnízdečka“ a zasadit stromy.

Radní řeší také budovu Prioru, Náměstek Vít Zeman (Žijeme Jihlavou – TOP09) vidí budoucnost v zpřístupnění objektu. Vznik obchodní pasáže by pomohl Prioru ekonomicky a městu esteticky. Že město půjde za majiteli objektu s konkrétními představami je prý velký posun v jednání. Vyřešit pak bude třeba i nákladní rampy, které vedou pod Prior a tvoří na náměstí bariéru.

První náměstek primátorky Petr Laštovička (ODS) připomněl i vleklé spory o vodohospodářskou infrastrukturu. „Jestli se to bude dělat s kanály nebo bez má podstatný vliv na celkovou cenu díla,“ řekl. Z jeho pohledu bude nutné i přepracovat koncepci dopravního modelu v chystaném projektu.