V pátek, sobotu a v neděli bylo v akci několik desítek hlídek v policejních i civilních autech, zapojili se i motocyklisté. Nejčastěji řidiči překračovali nejvyšší povolenou rychlost, těchto případů bylo 114. Dalšími nešvary byl alkohol v dechu, mobilní telefon v ruce. Dvakrát byl pozitivní test na drogy, osm kamionů pak bylo přetížených.

Devětapadesát přestupků se týkalo nepoužití bezpečnostních pásů a v sedmi případech nebyly převážené děti umístěny v zádržných systémech. „Ve 36 případech neměli řidiči v pořádku technický stav vozidla, z toho u dvou vozidel řidiči použili registrační značku z jiného vozidla. Osm řidičů nepředložilo v rámci silniční kontroly doklad o pojištění odpovědnosti,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ilustrační foto.
Větrný Jeníkov: na mokré silnici jel řidič Peugeotu rychle. Narazil do stromu

V souvislosti s koncem prázdnin policisté očekávají silnější provoz ještě v pondělí a úterý. „Řidiči by se měli vydávat na cesty při návratu do svých domovů hlavně řádně odpočatí, v dobré psychické náladě a pohodě,“ apelovala na veřejnost policejní mluvčí.

Od středy pak policisté přesunou svou pozornost k přechodům pro chodce. „Jednou z důležitých priorit policistů na Vysočině je docílit vyšší bezpečnosti chodců v silničním provozu, a proto se policisté zaměří zejména na malé chodce,“ vysvětlila Čírtková s tím, že děti mohou být po prázdninách méně opatrné a na to musí řidiči myslet.