Návrat do oblíbených míst těší režiséra Andyho Fehu, který na Vysočině vyrůstal. „Využívali jsme hodně exteriérů. Snažili jsme se v regionu natáčet co nejvíc, protože toho Vysočina hodně nabízí,“ prozradil. Druhá série se nebude stylem lišit od předchozí. „Půjdeme ve stopách první řady. Nic zásadního měnit nebudeme. Pouze zlepšíme, co už fungovalo,“ řekl.

Kriminální případy vychází z reality. Pokračování seriálu však tentokrát nebude jen o zločinech. „Zaměříme se více na lásku, mezilidské vztahy a vyrovnání se s minulostí. Postavy budou mít často s případy spojitost. Témata budou prožívat i v osobním životě. Bude to vyhrocenější,“ uvedl režisér. Na Vysočinu tvůrci zasadili i zločiny, které se staly v jiných krajích.

Filmové lokace v seriálu Odznak Vysočina:

Město Ledeč nad Sázavou
Město Zbýšov
Obec Jedlá
Obec Kouty
Zřícenina hradu Kouty
Rybník v Sychrově

Jako hlavní lokaci si režiséři vybrali Ledeč nad Sázavou a její okolí. Město na Havlíčkobrodsku si zahraje roli fiktivního městečka Veselá na Vysočině. „Filmařům jsme pomáhali s výběrem míst. Lokátoři popsali lokalitu, jakou by si k natáčení představovali. Zajímali se například o hrad, lom či rybník s chatkou. Jelikož okolí města známe, dokázali jsme vysněné lokality najít,“ popsala starostka Ledče Hana Horáková s tím, že s lokátory do míst i přímo jezdila.

Filmaři se rozhodli příběh zasadit na Vysočinu, protože jim připadala krásná i tajemná zároveň. „Je radost se sem vracet. Je zde skvělé zázemí. Z Vysočiny ve druhé řadě ukážeme zase o něco víc. Opíráme se o skvělé obsazení a máme oblíbené hrdiny. Zajdeme nyní hlouběji do jejich osobních příběhů. Diváky čeká několik překvapení,“ přislíbil producent Vratislav Šlajer.

Diváci budou moci seriál na obrazovkách sledovat od začátku příštího roku na Nově. V kriminálce si zahráli Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek či Václav Kocián. Hereckou posilou bude Pavel Řezníček. Režírování se chopil Andy Fehu společně s Pavlem Soukupem.