„Doplněk mohou všichni zájemci sami také darovat. Ať se rozhodnou koupit, nebo dát, pomohou dobré věci," uvedla mluvčí nemocnice Monika Zachrlová. Výtěžek poputuje pacientům na onkologické oddělení jihlavské nemocnice.

„Rozhodli jsme se opět pomoci dobré věci, a proto jsme partnery akce a rádi poskytneme prostory. Na Šátkový veletrh tedy budou moci přijít všichni naši zákazníci. A samozřejmě nějaký šátek darujeme a přijdeme si i nový kousek pořídit a podpoříme dobrou věc,“ dodal manažer jihlavského nákupního centra Citypark Aleš Navrátil.

Letošní ročník veletrhu se koná již potřetí. „Výtěžek z prodejů putoval před dvěma lety na dětské oddělení a loni na stanici paliativní péče jihlavské nemocnice. V nákupním centru budou doplňky opět prodávat sestřičky přímo z onkologického oddělení, které se o pacienty starají,“ dodává Zachrlová.

Sběrné místo šátků je na informačním centru Nemocnice Jihlava, které je ve vestibulu otevřené nonstop. Druhé sběrné místo pro šátky je v jihlavském Cityparku v obchodě Marks and Spencer. Akce se koná 29. listopadu v jihlavském City Parku.