Saunu na více než čtyři měsíce uzavřel požár, druhého srpna odpoledne po závadě na saunových kamnech začalo hořet. „Během požáru shořel celý saunový srub a byly zasažené i přilehlé prostory. Při likvidací požáru zasahovalo několik hasičských jednotek,“ připomněl mluvčí Martin Málek s tím, že nedošlo k žádným zraněním.

Několik dní pak musel být Vodní ráj uzavřen, byl zamořený kouřem a zplodinami, následně se podařilo otevřít část areálu mimo sauny, vodní páry a odpočinkové zóny. To už ale dělníci pracovali na opravách, při kterých mimo jiné vyměnili ocelové konstrukce pod stropem budovy a hliníkové fasádní stěny, a to včetně jejího zasklení. „Nejzásadnější a nejnáročnější byla kompletní vestavba nové finské sauny,“ doplnil Málek s tím, že vše vyšlo na 4,6 milionů korun.

Testování školáků. Ilustrační foto.
Do škol na Vysočině míří skoro sto tisíc testů, využijí je na začátku roku

Služby města Jihlavy zvou veřejnost nejen do Vodního ráje, ale také do plaveckého bazénu Evžena Rošického. Tam jsou i letos na konci roku vyhrazené speciální hodiny mimo běžnou otevírací dobu ráno a večer.

Ve čtvrtek 23. prosince je to čas od deset dopoledne do tří odpoledne. V pátek a sobotu je zavřeno, v neděli ale už bude možné jít si zaplavat od dvou do sedmi odpoledne. Další týden v pondělí a ve středu budou extra hodiny pro plavání od deseti dopoledne do čtyř odpoledne, v úterý a čtvrtek bude konec otevírací doby o hodinu dříve.