Saunoví animátoři z Czech National Sauna Master Teamu přivezli do Jihlavy program označovaný jako zážitkové saunování. „V Jihlavě i na Vysočině máme premiéru," říkal Pavel Hofrichter, duše party, která zážitkové saunování nebo saunování  se speciálními ceremoniály, jak se tento obor označuje, propaguje. „Chceme, aby saunování přinášelo i další průvodní zážitky. Jde o nový trend, který se jinde v Evropě úspěšně rozvíjí. Tak jsme si řekli, že by to mohlo jít i u nás," doplňoval zkušený odborník.

Pro návštěvníky sauny byly připraveny speciální ceremoniály, jakými byly třeba polévání kamenů vodou s vonnou esencí, saunová kosmetika s využitím medu nebo soli, vyprávění  příběhů, využití stylového nasvícení či kostýmů, reprodukce hudby.

Příznivý ohlas měl už dopolední program pro rodiče s dětmi. „Bylo tady asi patnáct dětí s rodiči a z reakcí bylo patrné, že se jim připravené saunové ceremoniály líbily," odhadoval Hofrichter. Saunování se světelnými efekty a s pohádkou bylo trefou do černého.

Animátor Janko Polák objevil zážitkové saunování před zhruba půl rokem a dneska už je jeho aktivním propagátorem. „Vyšel jsem z prostředí divadla a dneska říkám, že ceremoniály jsou něco jako divadlo v sauně. Zážitkové saunování znamená, že návštěvníci zapojí v takové sauně všechny smysly," charakterizoval novinku, která měla v Jihlavě premiéru, animátor.

První sobotní odpolední ceremoniál přilákal do jihlavské sauny necelé dvě desítky mužů a žen. Jitka z Jihlavy, která nechtěla říci příjmení, vůbec nevěděla, co ji čeká. Přiznala, že chodí pravidelně do sauny tři roky a že se postupně saunování stalo součástí jejího životního stylu. První zážitkovou proceduru pak hodnotila kladně. „Bylo to příjemné zpestření, líbilo se mi to," říkala.

To Marie tak trochu tušila, co se bude dít. A byla nadšená. „Předčilo to moje očekávání, bylo to velice příjemné," pochvalovala si.
Podle Pavla Hofrichtera bylo sobotní setkání mimo jiné impulsem a inspirací. „Když se v Jihlavě najde někdo, kdo tady bude zážitkové saunování pravidelně organizovat, tak bude naše dnešní mise naplněna," dodával v sobotu.