V sobotu 19. října se na první akci, kterou ve spolupráci s třešťskou radnicí uspořádala učitelka Ivona Přechová z Třeště, sešlo kolem dvou stovek lidí. Ti uklidili klestí a vyčistili prostor určený na sázení, odstranili nežádoucí dřeviny a rostliny, plochu pro nové stromky oplotili a během několika hodin vysázeli 1 200 kusů jedle bělokoré.

„V Sovovce budeme postupně sázet jedli bělokorou, olši lepkavou a smrk ztepilý. Stromečky tam už jsou tam od minulého týdne a je nutné je dostat co nejdříve do země. Budeme rádi za každou pomoc. S sebou stačí vzít pouze rukavice, pití a svačinu, případně vlastní motyčku. Akce se ještě bude opakovat první listopadovou sobotu, opět dáme vědět,“ řekla Ivona Přechová.

Ta si před časem vymyslela projekt Jen sdílet nestačí a v místě svého bydliště rozjela kampaň na pomoc lesům zasaženým kůrovcem, do níž se zapojila řada lidí. Více informací o celé akci je na stejnojmenné stránce na Facebooku. „Byla bych ráda, kdyby i ostatní něco podobného iniciovali v místě, kde žijí,“ dodala Přechová.