Petenti především kritizovali nedostatečná místa pro tělesně postižené a neuspořádané odstavování aut.

Vedení šestitisícového města se proto rozhodlo v rozpočtu na rok 2017 vyčlenit půl milionu korun, za které chce nová parkovací stání pořídit. „Chceme vytvořit nová parkovací místa před poliklinikou na dosud nevytěžených pozemcích. Jde o prostor mezi mostkem a bývalou lékárnou," popsal starosta Třeště Vladislav Hynk. Týká se to tedy zeleně přímo před budovou polikliniky u hlavní silnice.

„Byl bych rád, kdyby se nám zde podařilo vytvořit místa pro zdravotně a tělesně postižené. Aby to měli co nejblíže vchodům. Pro ostatní řidiče chceme rekultivovat parkovací prostor vzadu za budovou," dodal starosta.

Za budovou, ve které sídlí lékaři, se totiž parkuje ledabyle a ani silniční podklad není ideální. Už dříve starosta uvedl, že kapacitní možnosti zde nejsou nafukovací a všichni petenti zde stejně parkovací místo do budoucna nenajdou.

V současné době prostor pojme něco kolem dvaceti aut.

SCHODY U PŘECHODU

Řada lidí proto využívá i nedaleké parkoviště u Penny Marketu, stejně jako Jaroslav Pospíšil. „Když jdu k lékaři, tak parkuji rovnou u nedalekého supermarketu. Místo tam vždy najdu, dle mého názoru to tak dělá řada lidí," myslí si jeden z pacientů Jaroslav Pospíšil.

Z toho důvodu chce město jednat s majiteli pozemků u supermarketu o dalších možnostech využití.

V rozpočtu město vyčlenilo částku šedesát tisíc korun za zbudování schodiště s rampou.

„Pokud se nám podaří vyřešit majetko-právní vztahy, chceme vybudovat směrem z parkoviště k přechodu pro chodce u autobusové zastávky rampu se schody. Ti, kteří by šli na polikliniku, by nemuseli parkoviště složitě obcházet, nebo chodit po trávě," doplnil pro úplnost starosta Hynk.

Budova polikliniky je soukromý objekt, ve kterém mají lékaři ordinace. Zeleně a komunikace kolem jsou v majetku radnice. Stejně jako budova nedávno vyhořelé staré polikliniky, která se nyní opravuje.