V září si v Jihlavě půjčilo sdílené kolo více než sedm tisíc lidí. „Celkem se v září rozhodlo pro cestu na sdíleném kole 7 320 lidí, a to je rekordní číslo. Většina výpůjček, celkem 6 894, trvala do patnácti minut,“ uvedla Aneta Hrdličková z jihlavského magistrátu. První čtvrthodina je pro uživatele výhodná, je totiž zdarma.

Radost ze zvyšujících se čísel měl analytik společnosti Nextbike Tomáš Procházka. „Babí léto sdíleným kolům přeje. Co do výpůjček překonávalo letošní září rekordy a čísla skvěle ilustrují, že občané službě sdílených kol přichází čím dál tím víc na chuť,“ komentoval analytik.

Ze statistik Nextbiku vyplývá, že v září byla nejužívanější stanicí ta u jihlavského gymnázia. „Tam firma napočítala 1 185 výpůjček. Druhá nejvyužívanější je stanice vedle střední školy v ulici Karolíny Světlé, a to s počtem 665 výpůjček,“ uvedla Hrdličková.

V Jihlavě si sdílená kola lidé půjčovali i o letních prázdninách. „Během července a srpna se uskutečnilo přes 11 tisíc výpůjček,“ doplnila Hrdličková.

Sdílená kola mohou lidé na Vysočině využívat ještě v Třebíči a Pelhřimově.

Mohlo by vás zajímat: Zájem o sdílená kola v Třebíči roste.

Po měsíci provozu se sdílená kola v Třebíči poměrně ujala. | Video: Deník/Milan Krčmář