Auta budou využívat nové zaměstnankyně. „O naše služby, které jsou terénní, je čím dál větší zájem a my klienty neodmítáme. V září nám nastupují dvě nové zdravotní sestřičky a do té doby musíme sehnat dvě nová vozidla,“ vysvětlila fundraiserka Sdílení Eva Švecová. Ta již obvolala autosalony, vhledem k financím se ptá na předváděcí auta. „Dali jsme si limit na jedno auto dvě stě tisíc. Z běhů bychom potřebovali 240 tisíc,“ poodhalila.

Od prvního do sedmého srpna se tak bude v Telči konat pátý ročník Běhu městem šťastných lásek, zájemci mohou stejně jako loni na trať o délce tři kilometry nebo patnáct set metrů vyběhnout kdykoliv po celý týden. „Na náměstí bude stát startovní brána, u ní bude stánek s našimi dobrovolníky. Lidé se mohou zaregistrovat online nebo přijít na náměstí,“ popsala Eva Švecová. „V cíli na ně bude čekat už tradiční perníková medaile, máme jich devět set a jsou nádherné,“ dodala. V prodeji jsou také trička nebo sukýnky s všitými kraťasy.

Běžci přitom letos již Sdílení podpořili a to během půlmaratonu, který se v Lipkách konal 10. července. Kromě stovky běžců, mezi nimiž byl i šéf Senátu Miloš Vystrčil, pomohl i iniciátor celé akce Martin Švec. S kamarádem Bártem po boku uběhl na okruzích vedoucích městem sto kilometrů. Celkem se podařilo vybrat 160 520 korun.