„Hlavním důvodem rozhodnutí je doplnění vyhlášky o fungování protialkoholních záchytných stanic, které nás dostalo do velmi složité situace. Jedná se o velké a finančně náročné změny stávajících technických podmínek v protialkoholní záchytné stanici. Zvýšení mezd lékařům a střednímu zdravotnickému personálu. V neposlední řadě i nutnosti posílení zdravotnického personálu,“ zdůvodnil výpověď tiskový mluvčí SMJ Martin Málek.

SMJ se už prý nechystá hlásit do případného výběrového řízení na provozovatele protialkoholní záchytné stanice ať v novém nebo původním prostoru. „Po pečlivé úvaze jsme došli k rozhodnutí, že skončí naše aktivní role v provozování protialkoholní záchytné stanice pro Kraj Vysočina. Výpověď jsme dali takto dopředu, aby měl zřizovatel Kraj Vysočina co nejvíce časového prostoru pro rozhodnutí o dalších krocích,“ přiblížil Málek.

Ocenění si ve Španělském sále Pražského hradu převzala starostka Brtnice.
Brtnice uspěla v Praze v celorepublikové soutěži

První výpověď vedení SMJ poslalo kraji minulý rok v listopadu. Záchytku tak mělo provozovat jenom do března letošního roku. V lednu však zástupci kraje a SMJ našli společnou řeč a dohodli se na další spolupráci. Ta ale skončí na konci října letošního roku.

„Počítali jsme s tím, že SMJ vypoví smlouvu. Nic jiného by jim ani nezbývalo. Veřejnou zakázku už ale vypisovat nebudeme. Chceme záchytku provozovat naší příspěvkovou organizací – nemocnicí,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Jakmile bude dokončena záchytka v novém prostoru, tak už vše bude v majetku kraje, který bude zároveň i provozovatelem. „Dopředu jsme dohodnuti se SMJ, že převezmeme část potřebného mobiliáře i zaměstnance,“ dodal Novotný. Pokud se do konce října nestihne nová záchytka vystavět, tak ji kraj bude do konce roku provozovat na stávajícím místě.